Andy Warhol jego Pop Art

" Myślę,że gdy raz spojrzy się na uczucia pod pewnym kątem, nigdy już nie będą realne"


       "Każdy będzie miał kiedyś swoje 15 minut"- mówił wielki artysta... Andy Warhol. Teraz ja mam swoje minuty na przybliżenie jego sylwetki.  
       Andy, najbardziej znany reprezentant prądu Pop Art. Swojemu sukcesowi może zawdzięczać prostotę i kontrast. Jego obrazy zawsze są w modzie, przedstawiają Monroe, Elvisa czy Taylor ale i  narzędzia domowe jak np. banan czy butelka Coca Coli. Kontrowersyjny artysta amerykański, zrewolucjonizował współczesną sztukę.
Klub Studio 54 należał właśnie do niego, stał na czele Nowojorskiej kultury. Został postrzelony na szczęście nie śmiertelnie, jego piętnaście minut trwały o wiele dłużej niż mu się wydawało. :) Był gejem, przyznawał się do tego, chciałby,żeby inni homoseksualiści się z tym odnosili.Tworzył fantastycznie, nie można tego ukryć.
       Nie potrafię i nie wiem o nim wszystkiego ale jak chcesz się dowiedzieć to sam Andy Warhol- "Jeśli chcesz wiedzieć o mnie wszystko,popatrz na powierzchnię moich obrazów, wszystko jest tam, nie ma nic więcej".
"Skończyłem tylko szkołę średnią studia nie miały znaczenia"


"Czy życie nie jest serią obrazów, które zmieniają się powtórzone ?"


"Podoba mi się, że w Ameryce najbogatsi konsumenci w zasadzie kupują te same rzeczy, co biedni. Siedzisz przed telewizorem i pijesz Coca Colę, i wiesz, że prezydent pije colę, Liz Taylor pije colę, i myślisz sobie, że ty też możesz pić colę.
 • It doesn't matter if it displays Mona Lisa, a Banana or Hans Rittman's glasses – the fact is it must be pop!5 komentarzy:

 1. Byliśmy w Londynie i tam w muzeum Mademe Tissou (chyba tak się pisze Jej nazwisko) była sala poświęcona Any'iemu. W zasadzie nie wiedziałem kim on jest, ale dzięki Wam ta jedna z dziur w mojej "wiedzy społecznej" dotycząca właśnie świata mody będzie stopniowo napełniana.
  Johnny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahaha madame tussauds a nie mademe tissou lol się usmialam

   Usuń
 2. To nie świat mody tylko sztuka ! Może moda jest sztuką .. ale nie taką

  OdpowiedzUsuń
 3. to,ze wstawisz prace najbardziej znanego z artystow i prekursorow pop artu nie znaczy,ze sie tym interesujesz a co wazniejsze na tym znasz!
  to trzeba czuc i chlonac calym soba, sztuka musi byc w nas i nadawac sens kazdemu gestowi,ktory wykonujemy na codzien!

  OdpowiedzUsuń
 4. polecam u mnie na stronie <3 świetnie prowadzony blog! www.facebook.com/chlopcy

  OdpowiedzUsuń